Jak dobrać odpowiednie tabletki na odchudzanie?

Tabletki na odchudzanie zawsze będą miały popyt. Tak wiele ludzi chce się odchudzić w jak najprostszy sposób, że tego typu „medykamenty” zawsze będą na topie. Jednak pamiętać trzeba, że tabletki na odchudzanie powinno dobierać się rozważnie i zwracać dokładnie uwagę na ich skład. Najlepiej jest kupować takie, w których składzie znaleźć można chrom, błonnik, CLA, fasolaminę czy też kofeinę.

Czym są tabletki na odchudzanie?

Tabletki na odchudzanie to grupa suplementów diety. Zgodnie z polskim prawem, producenci takich suplementów mają bardzo dużą swobodę, jeśli chodzi o komponowanie ich składu. Wprowadzenie na rynek takiego specyfiku wymaga jedynie zgłoszenia jego składu do Głównego Inspektora Sanitarnego i zaprezentowaniu mu projektu etykiety.
Dlatego też nie zawsze produkty trafiające na rynek są idealną gwarancją na odchudzanie. Są one bardziej produktem spożywczym, aniżeli lekarskim.
Decydując się na zakup tabletek na odchudzanie dobrze jest wybierać takie specyfiki, które zawierają w swoim składzie pewniak odchudzania oraz są produkowane przez znane i sprawdzone już firmy.

Zobacz także: Jak schudnąć po ciąży – bezpieczne i sprawdzone porady

tabletki na odchudzanie

Nie ma cudownego specyfiku na odchudzanie

Wszystkie odchudzające tabletki mają bardziej działanie wspomagające. Po prostu nie ma idealnego specyfiku, który pomoże nam pozbyć się zbędnych kilogramów, jedynie tylko po połknięciu tabletki. Każda taka kuracja powinna być poparta konkretnymi ćwiczeniami, zdrowym trybem życia i odpowiednią dietą. Wtedy cała suma takich działań, przyniesie określone i oczekiwanie skutki.
Można oczywiście skorzystać także z medykamentów, które są zalecane na receptę, ale o ich aplikacji powinien zdecydować lekarz.

Zobacz także: Czy plastry odchudzające działają?

Składniki, które wspomagają odchudzanie

Na rynku jest wiele suplementów diety, ale wybrać trzeba zawsze taki, w którym zawarty jest składnik znacznie wspomagający odchudzanie. Do takich składników należą:

  • błonnik, który jest idealnym wypełniaczem i daje poczucie sytości,
  • fasolamina, która nie pozwala na pełne wchłonięcie się do organizmu
  • skrobi i makaronów,
  • kofeina, która przyśpiesza metabolizm i działa termogenicznie,
  • CLA, inaczej sprzężony kwas linolowy, który przyspiesza przemianę materii i sprzyja zamianie tkanki tłuszczowej w tkankę mięśniową,
  • chrom, który zmniejsza apetyt na słodycze.

Działanie innych składników albo nie zostało udowodnione, albo nie sprzyja znacznie procesowi odchudzania.
Jednak w każdym przypadku działanie tabletek na odchudzanie musi być połączone z odpowiednią dietą i odpowiednimi ćwiczeniami.

Redakcja diety-fitness.pl