Szybkie odchudzanie – czy jest możliwe i czy jest zdrowe?

Chyba każdy, kto podejmuje decyzję o rozpoczęciu kuracji odchudzającej, pragnie pozbyć się zbędnych kilogramów jak najszybciej. Liczy się przy tym, że uda się błyskawicznie schudnąć, a potem można będzie wrócić do dawnych nawyków i niezdrowego stylu życia. W ten sposób można jednak doprowadzić tylko do efektu jo-jo i zyskać nawet więcej kilogramów niż się straciło.

Odchudzanie nie powinno być szybkie!

Jeśli chce się schudnąć zdrowo, a przy tym utrzymać nową wagę, trzeba zdawać sobie z tego, że należy wdrożyć nie szybką kurację odchudzającą, trwającą krótki czas, a zmianę na stałe. Zwykle zresztą nie potrzeba wiele, by zacząć chudnąć, należy po prostu jadać zdrowiej i lżej, a także więcej się ruszać – waga wtedy spada sama.

Zobacz także: Jak dobrać odpowiednie tabletki na odchudzanie?

Nie brakuje jednak sytuacji, w których szybkie odchudzanie jest szczególnie potrzebne, na przykład kiedy chce się świetnie wyglądać na jakimś wydarzeniu, co oczywiście najczęściej dotyczy kobiet. Można zrobić wiele, by faktycznie schudnąć szybko, ale trzeba liczyć się z wieloma kwestiami. Przede wszystkim szybkie tempo chudnięcia nie jest zdrowe dla organizmu. Jeśli chce się szybko schudnąć, trzeba drastycznie ograniczyć ilość przyjmowanych pokarmów i składników odżywczych, a to może doprowadzić do groźnych niedoborów. Nie zawsze też po intensywniej kuracji odchudzającej wygląda się ładnie, nawet jeśli udało się schudnąć.

Zobacz także: Jak schudnąć po ciąży – bezpieczne i sprawdzone porady

Problemem może być ziemista skóra, matowe, zniszczone włosy, słabe paznokcie i ogólnie widoczne oznaki wycieńczenia organizmu. Kiedy zaś straciło się wiele kilogramów, wielkim defektem będzie też nadmiar zwiotczałej skóry. Gdy chudnie się wolniej, a przy tym ćwiczy, skóra może się wchłonąć nawet gdy jest jej bardzo dużo, lepiej zatem dać sobie szansę na rozsądne i dające lepsze skutki odchudzanie.

szybkie odchudzanie

Jak schudnąć szybko?

Oczywiście jednak nie oznacza to, że dla kogokolwiek satysfakcjonujące musi być chudnięcie w żółwim tempie, na przykład 1 kg na miesiąc. Nikogo by to nie zadowoliło, a zrzucenie większej liczby kilogramów zajęłoby bardzo wiele czasu. Nie da się też ukryć, że dość szybkie chudnięcie jest ważną motywacją – kiedy efektów nie widać, szybko można zniechęcić się do odchudzania.

Jak zatem schudnąć szybko? Najlepiej będzie połączyć wszystkie dostępne formy odchudzania, czyli przejść na dietę, wdrożyć aktywność fizyczną, wesprzeć organizm jakimś suplementem, a w dodatku zadbać o ciało. Mogą to być kremy wyszczuplające i modelujące, jak również zabiegi medycyny estetycznej – albo jedno i drugie. Taka kuracja z pewnością szybko przyniesie imponujące rezultaty!

Redakcja diety-fitness.pl