Aromatyczna kąpiel – jak się odprężyć i zrelaksować?

Kąpiel z pewnością kojarzy się z relaksem, odpoczynkiem i regeneracją po ciężkim dniu. Warto raz na jakiś czas uraczyć się właśnie takim domowym SPA. Jednak często źle podchodzimy do tematu! Jeśli już bierzemy kąpiel, to warto dobrze ją przygotować! Dopiero kosmetyki i pielęgnacja sprawiają, że nasze ciało rzeczywiście odpoczywa i jest zadbane. Do wyboru mamy wiele różnych produktów. Jednak co najlepiej wybrać? Podpowiadamy, jak stworzyć najlepszą, aromatyczną kąpiel!

Kule, płyny, olejki, sole – co wybrać?

Jeśli chodzi o kosmetyki do kąpieli, to mamy ich naprawdę dużo! W drogeriach możemy znaleźć całe działy poświęcone pielęgnacji z tej kategorii. Więcej o kosmetykach i drogeriach przeczytasz tutaj: http://www.senseofbeauty.pl. Zazwyczaj chcemy, aby kąpiel pięknie pachniała i miała pianę. Jeśli chodzi o zapach, to praktycznie każdy kosmetyk nam go zapewni. Z kolei pianę stworzy tylko płyn lub żel do kąpieli! Sole, kule musujące czy olejki nie mają takie działania. Jednak zapewniają zapach, kolor oraz odżywienie naszej skórze! Warto pomyśleć o różnych produktach, które razem można użyć w kąpieli. Dzięki temu stworzymy najbardziej aromatyczne i relaksujące połączenie!

Jakie kosmetyki do kąpieli są najlepsze?

Warto postawić tu na naturalne, bogate kosmetyki. Niektóre kule do kąpieli czy sole tylko pięknie wyglądają, ale nie robią nic specjalnego. Z pewnością nie warto kupować tanich produktów z niewiadomych źródeł. Warto zwrócić uwagę na ręcznie robione kule czy sole, które dostaniemy na przykład na targach kosmetyków ekologicznych. Są one naprawdę dobre i odżywcze. Dodatkowo przepięknie pachną, a zapach ten jest zapewniony dzięki naturalnym olejkom eterycznym! Dzięki temu mamy nie tylko relaks dla ciała, ale i dla zmysłów! Prawdziwa aromaterapia! Z kolei jeśli chodzi o płyny, to warto postawić na polecane produkt, dostępne w większości drogerii. Zawsze dobrym pomysłem jest również dodanie do kąpieli kilku kropel ulubionego olejku, który zregeneruje skórę, nawilży ją i odżywi.

Kąpiel dla ciała i duszy! Pozwól się rozpieścić

Warto potraktować kąpieli nie tylko jako pielęgnację, ale jako moment tylko dla siebie – pełen relaks. Odpręż się i nie myśl o niczym. Po prostu ciesz się tą chwilą spokoju i ciszy! Zadbaj o to, aby w łazience panował odpowiedni nastrój. Możesz zapalić świece, puścić relaksacyjną muzykę. Wszystko to razem pozwoli Ci naprawdę odpocząć i zregenerować siły! Pielęgnacja ciała i umysłu w jednym? Jesteśmy na tak!

Redakcja diety-fitness.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.