Podstawowe wyposażenie salonu fryzjerskiego

Prowadzenie salonu fryzjerskiego wiąże się z koniecznością zakupu wielu elementów wyposażenia. Klienci powinni mieć zapewniony komfort, a pracownicy muszą dysponować profesjonalnymi narzędziami do pracy. Dzięki temu nasz salon będzie mógł być pozytywnie oceniany i z czasem zyskamy stałych, lojalnych klientów.

Wyposażenie na miarę potrzeb

Wyposażenie salonu fryzjerskiego nie jest łatwe, bo wymaga szczegółowego dobrania wielu sprzętów, urządzeń, mebli oraz akcesoriów, które są przydatne w codziennej pracy. Bardzo dużo zależy od wielkości salonu oraz usług, w jakich będziemy się specjalizować. Na rynku można znaleźć dużą ofertę produktów przeznaczonych dla fryzjerów. Zawsze trzeba kierować się funkcjonalnością oraz wysoką jakością zastosowanych materiałów.

Wygodny fotel fryzjerski

Jednym z podstawowych sprzętów, jakie musimy mieć w salonie, jest obrotowy fotel fryzjerski. Powinien być wygodny zarówno dla klientów, jak i pracujących fryzjerów. Należy zwrócić uwagę, aby posiadał łatwo regulowane oparcie oraz podłokietniki. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup fotela posiadającego obicie ze skóry ekologicznej, która wygląda elegancko i można ją łatwo utrzymać w czystości. Do kompletu warto dodać podnóżek fryzjerski wykonany ze stali i chromu.

Konsoleta z lustrem

Klient powinien mieć zapewnioną dobrą widoczność na działania fryzjera. Dlatego w salonie muszą znaleźć się duże lustra. Najlepiej zaopatrzyć się w konsoletę fryzjerską, która zawiera blat połączony z płytą, na której znajduje się lustro. W zależności od układu pomieszczenia możemy zdecydować się na konsoletę wolnostojącą lub montowaną bezpośrednio do ściany. W obu przypadkach lustra muszą być estetycznie oprawione, a cały mebel powinien charakteryzować się odpornością na wilgoć.

Stanowisko z myjnią

W wielu wypadkach fryzjer musi umyć głowę klienta przed ułożeniem fryzury. W salonie powinna znaleźć się myjnia, czyli specjalne stanowisko wyposażone w umywalkę. Powinno mieć stabilny fotel, a także oparcie gwarantujące wygodną pozycję do mycia włosów. Niektóre modele mają dodatkowe funkcje, jak masaż głowy, co zwiększa komfort klientów.

Pomocnik fryzjerski

W każdym salonie niezastąpiony jest również pomocnik fryzjerski. Zawiera szuflady oraz schowki, do których można schować kosmetyki lub narzędzia. Ważne są półki z miejscem przeznaczonym na sprzęt, taki jak maszynka lub suszarka do włosów. Istotna jest stabilna konstrukcja, która zapewni długi czas eksploatacji. Dobrej jakości pomocniki fryzjerskie są wyposażone w gumowane kółka, które ułatwiają przemieszczanie po całym salonie.

Ten rodzaj wyposażenia ułatwia pracę, bo można zmieścić w nim wszystkie często używane akcesoria. Można kupić także specjalne rodzaje pomocników ułatwiających koloryzację. Ważne jest dostosowanie wysokości tak, aby fryzjer nie musiał ciągle się schylać podczas pracy. Ten mały mebel ma ogromne znaczenie podczas wykonywania wielu zabiegów kosmetycznych.

Szeroka oferta na rynku

Duży wybór urządzeń i akcesoriów przydatnych fryzjerom oferuje sklep Mimari. Można tu znaleźć dużą ilość produktów oraz ich dokładne zdjęcia i rozbudowane opisy. Dzięki temu łatwo dobierzemy wyposażenie salonu fryzjerskiego do swoich potrzeb. W razie wątpliwości można skorzystać z konsultacji telefonicznej.

Salon fryzjerski to miejsce, w którym klienci dbają o swój wygląd. Elementy wyposażenia powinny być wizytówką firmy i zachęcać do skorzystania z naszych usług. Wysoka jakość to zadowolenie klienta, które przełoży się na zwiększony zysk i rentowność firmy.

Redakcja diety-fitness.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.