Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Przedłużanie rzęs – jaką metodę wybrać?

16 lipca 2021 przedłużanie rzęs

Zabieg przedłużania rzęs zyskuje entuzjastów od ponad dziesięciu lat. Z biegiem tego czasu przedłużanie rzęs zaczęło wpływać również na ich zagęszczenie, pogrubienie i wydłużenie. Szczególną popularnością cieszy się wśród osób z cienkimi, jasnymi rzęsami oraz osób zapracowanych, niemających czasu na codzienny pełny makijaż czy sportowców z uwagi na odporność przedłużanych rzęs na wilgoć.
Najpopularniejszą z metod, od samego początku jest metoda 1:1.

Jak wygląda metoda 1:1?

Początkowo, gdy przedłużanie rzęs rozpoczynało swój udział w polskich zabiegach kosmetycznych, metoda ta kładła nacisk na wyrazistość i widoczność dla innych. Jednak po krótkim czasie zauważono spadek kondycji naturalnych rzęs u klientek, przez co obecnie kładziony jest ogromny nacisk na odpowiednie dobranie rodzaju sztucznych rzęs do naturalnych. Zabieg polega na doklejeniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej, dzięki czemu uzyskany efekt jest delikatny i naturalny bez codziennego aplikowania maskary. Czas trwania zabiegu waha się od 1,5h – 2h natomiast efekty utrzymują się przez kilka tygodni.

Metody objętościowe

Kolejnym stopniem zaawansowania w przedłużaniu rzęs są metody objętościowe. Zaliczamy do nich przedłużanie 2D, 3D, extreme, ultra light effect, million lashes effect, metodę piórkową oraz volume mix. W Polsce są one najczęściej wybieranymi przez klientki. Zabieg powinien być wykonywany przez osobę, która ukończyła odpowiedni kurs. Te metody są polecane osobom z alergiami oraz noszącym szkła kontaktowe. Do metody objętościowej używa się lżejszych kępek niż do metody 1:1, co mniej obciąża naturalne rzęsy. Jest nieco bardziej czasochłonna, ale efekty utrzymują się nawet do 2 miesięcy.

metody przedłużania rzęs

Dla kogo metoda 2D lub 3D?

Przedłużanie rzęs metodą 2D i 3D są chętnie wybierane przez klientki szukające podkreślenia codziennego makijażu oraz tych, które preferują delikatniejszy wygląd na różnego typu uroczystościach. Istnieją również metody 4D – 8D, które polegają na przyklejaniu nawet ośmiu cieniutkich rzęs do jednej naturalnej. Metoda ta jest często wybierana przez panny młode, do sesji fotograficznych oraz osoby lubiące dużą wyrazistość. Nie będzie to odpowiednia metoda dla osób o cienkich rzęsach.
Modelowanie oka

Z pomocą przedłużania rzęs można nie tylko pogłębić spojrzenie, ale także powiększyć lub zmniejszyć optycznie oczy oraz oddalić czy przybliżyć je do siebie.
Istnieje wiele metod przedłużania rzęs i każda osoba może znaleźć odpowiednią dla siebie. Wybierając sprawdzoną kosmetyczkę lub salon, nie trzeba się bać o kondycję swoich naturalnych rzęs.

Przeczytaj więcej na monalisa.com.pl

Orzechy nerkowca

Redakcja diety-fitness.pl

diety-fitness.pl – ciekawe artykuły na temat zdrowia, zdrowego odchudzania, sportu oraz zdrowej diety. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Łokieć tenisisty
Balsam Jerozolimski
zwiększenie przyswajalności białka

Jesteś zainteresowany reklamą?