Strona główna
Odchudzanie
Tutaj jesteś

Zdrowe odchudzanie – jak skutecznie zrzucać zbędne kilogramy

23 kwietnia 2021 zdrowe odchudzanie

Wraz z nadejściem wiosny nadchodzi sezon na odchudzanie. Do lata zostało zaledwie kilka miesięcy, a nam marzy się figura, jak z okładki magazynu. Zaczynamy głodówki, wyczerpujące ćwiczenia, tylko po to, żeby zdążył na czas. Tymczasem szybkie odchudzanie, a zdrowe odchudzanie to dwa zupełnie różne światy.

Szybkie odchudzanie oczywiście jest możliwe, pod warunkiem, że nie przeszkadza nam równie szybki efekt jojo. Jeśli zależy nam na trwałych efektach i prawdziwej metamorfozie, musimy uzbroić się z cierpliwość. Zdrowe odchudzanie wymaga czasu, ale kiedy już osiągniemy wymarzony cel, okazuje się, że było warto.

Czym jest zdrowe odchudzanie?

Zdrowe odchudzanie to głęboko przemyślany i opracowany proces, który składa się z wielu etapów, a jego efektem końcowym jest utrata zbędnych kilogramów. Zdrowe odchudzanie powinno być poprzedzone wizytą u lekarza i dietetyka. Dzięki temu będziemy wiedzieć, w jaki sposób możemy zacząć redukcję tkanki tłuszczowej, nie powodując przy tym uszczerbku na zdrowiu. Jeśli chcemy zdrowo schudnąć i nie cierpieć przy tym katuszy, nasz proces odchudzania musi zostać rozłożony w czasie. Żadna dieta-cud ani katorżnicze ćwiczenia nie pomogą, jeśli zależy nam na trwałych efektach.

zdrowe odchudzanie

Zdrowe odchudzanie – dieta i ćwiczenia

Zdrowe odchudzanie polega na stopniowej zmianie swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych i powolnym wprowadzaniu coraz bardziej wymagającej aktywności fizycznej. Zmiana diety z dnia na dzień może skończyć się nie tylko zachwianiem równowagi mineralnej organizmu, ale także napadem wilczego głodu i kompulsywnym objadaniem się, a to z kolei prowadzi do poważnych zaburzeń odżywiania. Jeśli chcemy zdrowo schudnąć i cieszyć się trwałymi efektami swojej metamorfozy, zmiany muszą następować stopniowo i w odpowiednim tempie.

Zobacz także: Zdrowe chipsy – czy to możliwe?

Najczęstsze błędy popełniane podczas odchudzania

Oczekiwanie szybkich rezultatów to największy wróg zdrowego odchudzania. W Internecie i różnego rodzaju czasopismach aż roi się od rzekomo szybkich, lekkich i przyjemnych sposobów na utratę zbędnych kilogramów. Każda osoba, która poważnie podchodzi do procesu odchudzania, zdaje sobie sprawę z tego, że nie istnieje coś takiego jak dieta-cud, dzięki której pozbędziemy się nadmiaru tkanki tłuszczowej w kilka dni. Oczywiście można spróbować takiej diety, ale niemal każdy przekonuje się na własnej skórze, że szybko utracone kilogramy równie szybko powracają. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez osoby o sporej nadwadze, jest podjęcie samodzielnej próby odchudzania. Przy bardzo dużej nadwadze konieczne staje się skonsultowanie swojego problemu z lekarzem oraz dietetykiem. Bardzo często okazuje się, że nadwaga spowodowana jest zaburzeniami gospodarki hormonalnej, co oznacza, że przed rozpoczęciem procesu odchudzania, wymaga ona uregulowania.

bieganie

Redakcja diety-fitness.pl

diety-fitness.pl – ciekawe artykuły na temat zdrowia, zdrowego odchudzania, sportu oraz zdrowej diety. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

suplementy na odchudzanie

Co brać na odchudzanie?

23 lutego 2023

zdrowe odchudzanie
zioła odchudzające

Jesteś zainteresowany reklamą?