Strona główna
Odchudzanie
Tutaj jesteś

Najlepsze zioła odchudzające

21 kwietnia 2021 zioła odchudzające

Zbliżająca się wielkimi krokami wiosna to najlepszy czas na to, aby zacząć pracować nad swoją dobrą formą i zrzucać nabyte w czasie zimy kilogramy. Jednym z najlepszych sposobów na efektywniejsze pozbywanie się zbyt dużej wagi są zioła odchudzające. Jakie konkretnie odmiany można polecić? Czy są takie, które wykazują się szczególnie dobrymi właściwościami wspomagającymi odchudzanie?

Zioła zmniejszające apetyt

Podstawowym rodzajem ziół odchudzających są te, które swoim działaniem potrafią zmniejszyć apetyt, czym oczywiście ograniczają ilość dostarczanego do organizmu pokarmu.
Zdecydowanie najpopularniejszą odmianą o takim działaniu jest chleb świętojański. Dzięki temu, że zawiera on w swoim składzie substancje wykazujące się właściwościami pęcznienia pod wpływem działania wody, rozpycha on żołądek, dzięki czemu skutecznie zmniejsza apetyt.
Innego typu ziołem o podobnym działaniu jest morszczyn. Jest to glon, który skutecznie zmniejsza apetyt, a dodatkowo dostarcza do organizmu duże ilości minerałów i witamin.

zioła odchudzające

Zioła moczopędne

Powszechnie wiadomo, że za dużą część nadwagi u wielu osób odpowiada po prostu zgromadzona w ciele woda. Z tego też powodu znaleźć trzeba takie zioła, które będą w stanie ją skutecznie z ciała usunąć. Do tego celu wykorzystywane są odmiany moczopędne.
Zdecydowanie najlepsza pod tym względem jest pokrzywa, lecz świetnie sprawdzi się także perz właściwy, lubczyk lekarski, czy też skrzyp polny. Wszystkie one powodują znaczne zwiększenie ilości wydalanego moczu, dzięki czemu nie tylko traci się zbędne kilogramy, lecz również usuwa się z organizmu nagromadzone toksyny i zanieczyszczenia. Co więcej, zioła tego typu posiadają silne działanie podkręcające metabolizm, co również przekłada się na poprawę masy ciała. Co jednak bardzo ważne, należy ich używać rozważnie, ponieważ mogą doprowadzić nawet do odwodnienia organizmu.

Zioła przyspieszające spalanie tłuszczu

Oczywiście nie we wszystkich przypadkach za nadwagę odpowiada nadmiar wody. Często jest to po prostu nagromadzony latami złej diety i braku aktywności fizycznej tłuszcz. Czy są jakieś zioła, które przyspieszają spalanie tłuszczu?
Najlepszą propozycją w tym zakresie jest bez wątpienia zielona herbata. Od dawna wiadomo, że powinna być ona regularnie pita na wiele dolegliwości, ponieważ posiada naprawdę dobroczynny wpływ na całe ciało. Niewiele jednak osób wie, że pozytywnie wpływa również na proces spalania tłuszczy, usprawniając go i przyspieszając. Dzięki temu w zestawieniu z dobrą dietą, a także aktywnością fizyczną, przy pomocy zielonej herbaty można osiągnąć naprawdę bardzo dobre efekty.

bieganie

Redakcja diety-fitness.pl

diety-fitness.pl – ciekawe artykuły na temat zdrowia, zdrowego odchudzania, sportu oraz zdrowej diety. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

suplementy na odchudzanie

Co brać na odchudzanie?

23 lutego 2023

zdrowe odchudzanie
zioła odchudzające

Jesteś zainteresowany reklamą?