Czy plastry odchudzające działają?

Każdy chciałby schudnąć szybko i bez wyrzeczeń. Niestety nie jest to wcale takie proste. Można zrzucić sporo kilogramów, trzymając się drakońskiej diety i wymagających ćwiczeń, a można też chudnąć wolno i nie prowadzić bardzo restrykcyjnej diety. By wspomóc proces, warto też korzystać z nowoczesnych rozwiązań takich, jak np. plastry odchudzające. Czy rzeczywiście działają?

Spalanie tłuszczu

Producenci plastrów odchudzających twierdzą, że pomagają one w redukcji tkanki tłuszczowej – w zależności od rodzaju plastra – może on działać bezpośrednio w miejscu jego przyklejenia lub też na całe ciało. Dzięki zawartym w składzie plastrów wyciągom z roślin, które mają za zadanie przyspieszyć metabolizm, efekty powinny być widoczne po około 6 tygodniach.

Zobacz także: Jak dobrać odpowiednie tabletki na odchudzanie?

Przyspieszenie metabolizmu

Niektórzy specjaliści twierdzą, że plastry odchudzające są po prostu skuteczną metodą suplementacji diety. Środki przyspieszające metabolizm i oczyszczające organizm z toksyn można zażywać doustnie lub przyjmować je właśnie w formie plastrów. Trzeba jednak pamiętać, że działanie obu rodzaju tych preparatów jest dość powolne. Żadne z nich nie da natychmiastowych efektów, ale trzeba odczekać przynajmniej kilka tygodni, by zobaczyć pierwsze skutki terapii. Co ważne – nie można się zniechęcać i nie powinno się przerywać jej przedwcześnie. W wypadku zbyt wczesnego przerwania cyklu przyklejania plastrów lub zażywania suplementów, efektów kuracji po prostu nie będzie.

Czy plastry odchudzające działają?

Wsparcie psychiczne

Niezależnie od składu plastra, z całą pewnością jego przyklejenie oddziałuje na psychikę. Dzięki temu, że go masz, pamiętasz, że jesteś w trakcie walki o lepszą sylwetkę i możesz podświadomie podejmować decyzje lepsze dla twojego zdrowia. Plaster da ci wsparcie psychologiczne i będzie namacalnym dowodem na to, że robisz coś, by poprawić swój wygląd i czuć się lepiej we własnym ciele. To dobry sposób, by zmotywować się do zmiany trybu życia.

Zobacz także: Szybkie odchudzanie – czy jest możliwe i czy jest zdrowe?

Wsparcie w skutecznym odchudzaniu

Plastry odchudzające mogą być przydatne w procesie utraty wagi. Nie można jednak uważać, że ich stosowanie zastąpi zdrową dietę i aktywność fizyczną. Plastry, podobnie jak suplementy powinny być traktowane jako ich uzupełnienie. Dzięki nim będzie można szybciej osiągnąć pożądane efekty i jest duże prawdopodobieństwo, że będzie można je też dłużej utrzymać. Nie można jednak wierzyć w to, że same plastry zdziałają cuda. W ich składzie powinny znaleźć się wyłącznie naturalne i bezpieczne dla zdrowia składniki, a ich działanie jest dość powolne.

Redakcja diety-fitness.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.