Preparaty na odchudzanie – czy warto je brać w celu redukcji tkanki tłuszczowej? Jeśli nadal walczysz o prawidłową masę ciała, warto się nimi zainteresować. Odpowiedni dobrany preparat wesprze proces odchudzania. Musisz tylko wybrać bezpiecznie. Sprawdź jak!
Czy tabletki na odchudzanie naprawdę działają?
Jeśli wydaje Ci się, że istnieją jakieś magiczne leki na odchudzanie – niestety ktoś wprowadził Cię w błąd. Żadne tabletki odchudzające – zwłaszcza te pochodzące z niepewnych źrodeł – nie zastąpią regularnej aktywności fizycznej ani zdrowej diety. Taka kapsułka jeszcze nie powstała, dlatego nie wierz reklamom. E-commerce prowadzony przez nieznanych Ci ekspertów to nie apteka – możesz zrobić sobie tylko krzywdę.
Nie martw się jednak! Odpowiedni suplement diety może bardzo wspomagać starania o lepszą sylwetkę – potwierdzają to badania naukowe. Istnieją suplementy, które wraz ze zmianą stylu życia pomogą Ci osiągnąć cel.
Suplementy na odchudzanie – rodzaje
Każdy suplement działa nieco inaczej. W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb możesz wybrać preparaty przyśpieszające metabolizm, hamujące apetyt, regulujące wchłanianie tłuszczów lub przyśpieszające detoks. Możesz wybrać zarówno pojedynczy ekstrakt roślinny, jak i mieszankę kilku odpowiednio dobranych składników. Niektóre suplementy wspomagające odchudzanie pomogą Ci również w zadbaniu o prawidłową pracę wątroby lub podniosą poziom energii, dzięki czemu łatwiej będzie Ci uprawiać sport.
Tabletki na odchudzanie – popularne składniki
Chrom – to mikroelement, który pomaga utrzymać prawidłowy metabolizm makroskładników w pożywienia. Wspiera również utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi i reguluje łaknienie.
Gorzka pomarańcza – naturalny składnik wpierający trawienie tłuszczów, zmniejszający łaknienie i zwiększający termogenezę.
Garcinia Cambogia – wpływa na prawidłową syntezę kwasów tłuszczowych i trójglicerydów w organizmie. Zmniejsza również apetyt.
Ocet jabłkowy – wpływa na rozszczepienie tłuszczów; zawiera również także pektynę – substancję poprawiającą funkcjonowanie przewodu pokarmowego i jednocześnie obniżającą poziom złego cholesterolu.
Guarana – działająca podobnie do kofeiny; nie tylko zwiększa termogenezę, ale również dodaje energii.
Piperyna – substancja naturalnie występująca np. w pieprzu. Nie tylko korzystnie wpływa na przemianę materii, ale również działa przeciwnowotworowo i oczyszczająco.
Młody jęczmień – zawiera bardzo dużo błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego. Błonnik pęcznieje w organizmie, ograniczając chęć podjadania i dając uczucie sytości na dłużej.
Mniszek lekarski – wiąże tłuszcze z pokarmu, dzięki czemu ogranicza ich wchłanianie do organizmu. Jest dobry dla wątroby i całego układu pokarmowego.
Kofeina – polecana zarówno przez dietetyków, jak i sportowców, którzy chwalą sobie zwiększone możliwości ciała na treningu. Dodaje energii i zwiększa termogenezę.