Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jakie złoto wybrać na biżuterię ślubną?

22 marca 2021 złoto na obrączki

Biżuteria ślubna to przede wszystkim obrączki i pierścionki zaręczynowe. Wybór tych właśnie elementów to z pewnością jedna z ważniejszych decyzji w życiu. Żadna bransoletka ani naszyjnik nigdy nie będą miały takiej wagi. Obrączki ślubne i pierścionek zaręczynowy wyrażają miłość, wierność i wspólne życie. Dlatego też powinny być trwałe i odporne na upływ czasu. Zwykle biżuteria ślubna jest tworzona ze złota. Do wyboru mamy różne typy tego kruszcu. Na co warto postawić? Co najlepiej się sprawdzi w obrączkach i pierścionkach? Na te pytanie odpowiedzą nam eksperci z salonu LUVA.

Jubilerska klasyka, czyli żółte złoto 

Najbardziej popularną odmianą jest złoto żółte. Jubiler zwykle posiada najwięcej biżuterii właśnie w tym kolorze. Takie złoto otrzymuje się zwykle poprzez zmienianie kruszcu z cynkiem, srebrem lub miedzią. Im więcej dodatku w mieszaninie, tym kolor jest bardziej intensywny. Srebro nadaje jasnożółtych, zimnych tonów, a cynk ciepłych, wpadających w róż. Takie obrączki ślubne są najbardziej klasyczne i ponadczasowe.

Nowoczesne i eleganckie, czyli białe złoto 

Ten rodzaj charakteryzuje się nie tylko pięknym kolorem, ale też dużą wytrzymałością. Dzięki takiej cesze idealnie sprawdzi się jako obrączki czy pierścionki zaręczynowe. Taki odcień uzyskuje się poprzez dodatek palladu, niklu, srebra lub platyny. Najdroższe jest białe złoto z palladu. Zdecydowanie tańsze jest to z niklem, jednak może on wywoływać reakcje alergiczne. Aby białe złoto miało głęboki, mocny kolor, często pokrywane jest warstwą rodu. Sam odcień takiej biżuterii ślubnej nie jest w rzeczywistości biały, lecz srebrny. Ogólnie białe złoto to najdroższa odmiana. 

Delikatne i romantyczne, czyli różowe złoto 

Biżuteria ślubna z różowego złota jest obecnie bardzo popularna. Uzyskuje się ją po zmieszaniu kruszcu z miedzią. Im tego dodatku jest więcej, tym barwa jest mocniejsza, dochodząca nawet do czerwieni. Ogólnie różowe złoto jest dosyć tanie, gdyż zawiera sporo miedzi. Stąd próba złota jest niższa, a więc jego cena też. Bardzo często można spotkać pierścionki zaręczynowe właśnie z takiego złota, gdyż pięknie komponuje się ono z kamieniami szlachetnymi. 

Jakie złoto wybrać do biżuterii ślubnej? 

Wybór biżuterii ślubnej powinien być pokierowany przede wszystkim naszym gustem. Ogólnie każda odmiana złota będzie dobrym wyborem, jeśli wybierzemy sprawdzonego jubilera. Dobry dostawca to wysoka jakość i porządne wykonanie. Dlatego to właśnie to jest tu najważniejsze. Postaw na jubilera, który jest polecany i sprawdzony. Wtedy z pewnością obrączki czy pierścionek zaręczynowy przetrwa próbę czasu i zawsze będzie wyglądał pięknie. Zwróć uwagę także na próbę złota. Im jest ona wyższa, tym biżuteria będzie droższa. Jednak nie zawsze jest to opłacalne. Różowe złoto z pewnością będzie tańsze, a białe najdroższe. Tymi wskazówkami możesz kierować się przy wyborze biżuterii! To już wszystko, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Teraz pora na decyzję i zakupy!

Orzechy nerkowca

Redakcja diety-fitness.pl

diety-fitness.pl – ciekawe artykuły na temat zdrowia, zdrowego odchudzania, sportu oraz zdrowej diety. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

trendy w stylizacji włosów
Superfoods
Trening na siłowni

Jesteś zainteresowany reklamą?