Najskuteczniejsze ćwiczenia na biodra

Pozbycie się tłuszczu z okolic bioder jest dość trudne. Równocześnie jednak jest też bardzo ważne. Dobre ćwiczenia na biodra pomogą pozbyć się cellulitu oraz zmniejszą obwód bioder. Koniecznie jednak trzeba zadbać o to, by wykonywać je regularnie i prawidłowo. Dobra technika to podstawa. Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia na tę partię ciała?

Odwodzenie nogi

To najprostsze ćwiczenie na biodra. Odwodzenie nóg to po prostu ich odchylanie do boków. Najprościej jest wykonywać je, opierając się jedną ręką o ścianę lub krzesło. Dzięki temu utrzymasz równowagę. Ciężar ciała oprzyj na jednej nodze – tej bliżej podpórki. Drugą wyprostowaną unoś tak wysoko, jak możesz. Wykonaj dwadzieścia powtórzeń i obróć się, by ćwiczyć drugą nogę. Serie możesz powtarzać i zwielokrotniać ilość powtórzeń.

Pajace – różne warianty

To klasyczne ćwiczenie, które jest znane już dzieciom. Pajace to przeskoki z równoczesnym machaniem rękoma. Możesz wykonywać też pajace z klaśnięciem – nad głową lub za plecami. To ćwiczenie dość dynamiczne, które wymaga sporo wysiłku. Sprawdza się także jako skuteczne ćwiczenie w spalaniu tkanki tłuszczowej.

Wznosy bioder

W tym ćwiczeniu należy się położyć na dywanie lub macie. Nogi zegnij w kolanach, stopy oparte o ziemię. Następnie podnoś biodra do góry, ale bez odrywania barków od podłogi. Staraj się jak najmocniej wypchnąć biodra do góry. W tym ćwiczeniu ważne jest, by równocześnie napinać mięśnie brzucha. Dzięki temu jest ono bardziej skuteczne.

najskuteczniejsze ćwiczenia na biodra

Deska

Przyjęło się uważać, że deska to ćwiczenie kształtujące mięśnie brzucha. W rzeczywistości działa ono na każdą partię ciała, więc warto je wykonywać. Na pozór deska jest bardzo prosta, ale jeśli zaczniesz ją wykonywać, to zorientujesz się, że wcale nie jest łatwo. Deskę możesz wykonywać na wyprostowanych rękach albo na przedramionach. Oprzyj się nimi o matę. Następnie wyprostuj nogi i zaprzyj się palcami stóp o podłogę. Twoje plecy powinny tworzyć teraz prostą linię. Twoim jedynym zadaniem jest wytrwać w tej pozycji. Najprawdopodobniej już po kilku sekundach zaczniesz odczuwać drżenie mięśni. Czas deski możesz stopniowo wydłużać.

Dbaj o całe ciało

Pamiętaj jednak, że tłuszcz jest spalany z całego ciała równomiernie. Ciężko jest więc odchudzić jedną, konkretną partię ciała. Powinnaś więc wykonywać ćwiczenia na całe ciało. Nawet jeśli szczególnie zależy ci na wysmukleniu bioder, to powinnaś też wykonywać treningi, które ukształtują twój brzuch, ramiona i uda. Dzięki temu cała twoja sylwetka będzie prezentowała się lepiej.

Redakcja diety-fitness.pl