Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Nie masz czasu na siłownię? Trenuj z EMS!

25 lutego 2022 Trenuj z EMS

Nie każdy dysponuje wolnym czasem, by co kilka dni iść na siłownię i spędzić tam parę godzin. W takim przypadku nie trzeba jednak rezygnować z marzeń o smukłym ciele i wyraźnie zarysowanych muskułach. Rozwiązaniem jest trening EMS. Co warto wiedzieć na temat tej nowości w świecie fitness?

Na czym polega trening EMS?

Electric Muscle Stimulation, skąd wywodzi się skrót EMS, to wyrażenie stosowane do opisu metody treningowej wykorzystującej elektrostymulację mięśni.

Treningi EMS są rodzajem treningów personalnych, które wykorzystują specjalne zaplecze w postaci urządzenia do EMS. Jego zadaniem jest stosowanie impulsów elektrycznych w celu aktywacji pracy mięśni. W rezultacie mogą one wykonywać bardziej intensywne skurcze niż przy regularnych ćwiczeniach, co przekłada się na lepsze efekty treningowe.

Gdzie można korzystać z treningów EMS?

Kiedyś z treningów EMS korzystali wyłącznie wybrani – piłkarze, koszykarze, lekkoatleci, natomiast teraz ta metoda treningowa dostępna jest dla każdego. 

W Polsce pionierem w jej prowadzeniu jest intime.pl, które obecnie dysponuje siecią klubów treningowych w największych miastach w Polsce. Osoby, które chciałyby zapisać się na trening EMS w Krakowie czy w Warszawie, mają zatem do dyspozycji dużo ofert w tym zakresie.

Trening EMS – dla kogo?

Trenowanie z wykorzystaniem urządzenia do EMS jest rekomendowane dla każdej osoby, która z różnych względów nie ma czasu lub możliwości, by korzystać z regularnych treningów. Trening EMS może być również uzupełnieniem zwykłego ruchu, by osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

Metoda ta jest bardzo bezpieczna, ponieważ używany podczas niej prąd ma niskie napięcie, dlatego nie powoduje pojawienia się ryzyka porażenia.

Warto jednak pamiętać o tym, że ze względu na swoją specyfikę treningi EMS mają też przeciwwskazania. Nie mogą korzystać z nich osoby z poważnymi chorobami serca, stosujące rozruszniki, a także kobiety w ciąży.

Jakie efekty można uzyskać z treningami EMS?

Wybierając trening EMS w Krakowie lub w innym mieście w Polsce, można uzyskać bardzo dobre efekty wtedy, gdy poświęci się na niego 20 minut w ciągu tygodnia! To powoduje, że jest on świetną propozycją dla osób, które spędzają dużo czasu w pracy, opiekują się dziećmi lub z innych powodów nie mają czasu, by regularnie chodzić na siłownię lub fitness.

Dzięki treningom EMS można uzyskać bardzo dobre efekty, między innymi:

  • zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej
  • wymodelować swoją sylwetkę
  • zmniejszyć widoczny cellulit
  • poprawić masę i siłę mięśni 
  • zredukować dolegliwości bólowe kręgosłupa
  • podnieść swoją kondycję
  • zmniejszyć obrzęki 
  • uzyskać lepsze efekty w rehabilitacji

W trakcie treningów EMS trener personalny może dobrać różne rodzaje zestawów ćwiczeń nakierowanych na konkretny cel, co powoduje, że tego rodzaju treningi mają uniwersalne zastosowanie i mogą być prowadzone przez wiele osób.

Zatem trening EMS może być doskonałym wyborem dla każdego, kto nie ma zbyt dużo czasu na regularny ruch. Z ofertami klubów oferujących treningi EMS można zapoznać się już teraz online.

bieganie

Redakcja diety-fitness.pl

diety-fitness.pl – ciekawe artykuły na temat zdrowia, zdrowego odchudzania, sportu oraz zdrowej diety. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

bieganie
Trenuj z EMS
bieganie w terenie

Jesteś zainteresowany reklamą?