Układanie diety? Tylko ze sprawdzonym specjalistą

Dobra dieta musi być odpowiednio zbilansowana. Każdy jest inny, więc nie ma jednego sposobu żywienia, który będzie pasować wszystkim. Dlatego właśnie zamiast korzystać z diet znalezionych w Internecie, lepiej poprosić o pomoc dietetyka. 

Co rusz w Internecie można znaleźć kolejną dietę-cud, której autorzy gwarantują niesamowite efekt, widoczne już po kilku dniach. Szczególne nasilenie takich trendów widać przed okresem wakacyjnym. Wtedy w końcu wiele osób chciałoby poprawić swoją sylwetkę i chwalić się nią na plaży. Czy warto jednak ufać dietom znalezionym w sieci?

Zbilansowanie to podstawa żywienia. Węglowodany, tłuszcze, białko – to wszystko jest nam potrzebne i powinniśmy zapewniać naszym organizmom dostęp do każdego makroskładnika. Każdy z nas ma inny tryb życia, poziom aktywności fizycznej czy nawet predyspozycje genetyczne. To oznacza, że dieta powinna być dopasowana do naszych potrzeb. 

Samodzielne ułożenie diety nie jest prostą sprawą. Do tego potrzebna jest znajomość anatomii, biologii czy nawet chemii. Oczywiście można schudnąć stosując popularne metody, jednak czy będzie to dla nas zdrowe? Spektakularne zrzucenie wagi w ciągu kilku dni nigdy prawdopodobnie nie będzie dobrą drogą. Nawet jeśli osiągniemy zakładany rezultat możemy to okupić problemami ze zdrowiem – bólami mięśni, głowy czy efektem jo-jo. Zdecydowanie lepiej myśleć o diecie jako o procesie, który ma na celu nauczyć nas odpowiednio się odżywiać i stać naszym codziennym nawykiem.

Jeśli podchodzimy poważnie do tematu żywienia, to warto skonsultować się ze specjalistą. Dietetyk (https://fixly.pl/kategoria/dietetyk) to profesjonalista, który pomoże ustalić cele, wskaże co powinniśmy poprawić i ułoży jadłospis tak, by móc cieszyć się zdrowiem i wymarzoną sylwetką. Wybierając dietetyka warto kierować się opiniami, które potwierdzają skuteczność jego pracy, a także sprawdzić, jakie ma kwalifikacje czy doświadczenie. 

Redakcja diety-fitness.pl