Ćwiczenia w domu – najlepszy trening bez sprzętu

Ćwiczenia w domu to świetny sposób na poprawę wydolności swojego organizmu, zrzucenie zbędnych kilogramów i polepszenie samopoczucia. Tak właściwie obecna sytuacja na świecie nie daje nam zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o aktywność sportową, dlatego ćwiczenia w domu to na chwilę obecną jedyna możliwość zadbania o swoją kondycję fizyczną.

Ćwiczenia w domu dla początkujących

Osobom, które znalazły w sobie motywację do ćwiczeń w domu, należą się wielkie gratulacje. Nie jest bowiem łatwo znaleźć w sobie zapał do ćwiczeń we własnym domu, który kusi nas wizją leniwego wieczoru z paczką czipsów i ulubionym serialem.

Ci, którzy zdecydowali się na rozpoczęcie aktywności fizycznej w obrębie swoich czterech kątów, mają duże wsparcie internetowych trenerów. Być może wielu osobom wyda się to śmieszne, ale podążają rytmem ćwiczeń z przypadkowego filmiku w Internecie, można nabawić się świetnej figury i wspaniałego samopoczucia. Trenerzy, którzy publikują w Internecie zestawy ćwiczeń dla osób początkujących, są nieocenieni. Profesjonalnie dopierają oni tempo i intensywność ćwiczeń, mając na uwadze fakt, że osoba po drugiej stronie ekranu, wykonuje je po raz pierwszy.

ćwiczenia w domu

Czym jest kalistenika?

Ciekawym pomysłem dla miłośników ćwiczeń siłowych, jest kalistenika. Kalistenika to sport, który jest znany już od czasów starożytnych. To właśnie kalistenika, obok zapasów, była sportem, który praktykowali spartańscy wojownicy.

Głównym założeniem kalisteniki, jest budowanie masy i siły mięśniowej za pomocą ćwiczeń z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała. Może to brzmieć dosyć skomplikowanie, ale tego typu ćwiczenia są naprawdę banalnie proste. Przykładem ćwiczeń kalistenicznych są klasyczne pompki, które wzmacniają mięśnie rąk, brzucha, pleców i klatki piersiowej. Innym popularnym ćwiczeniem, wpisującym się w nurt kalisteniki, które można wykonać w domu, są powszechnie znane brzuszki, przysiady czy mostki.

Ćwiczenia w domu – jak znaleźć motywację?

Za każdym razem, gdy udajemy się na siłownie lub zajęcia fitness, zewsząd otaczają nas ludzie, którzy z dużym zaangażowaniem pracują nad swoją sylwetką. Zapał ludzi wokół jest w pewnym sensie zaraźliwy, dlatego nietrudno jest zmotywować się do pracy.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy spędzamy wolny czas w swoim przytulnym domu. Wygoda i komfort zapewniony przez własne cztery kąty może zwyczajnie rozleniwiać. Podstawowym krokiem, który motywuje nas do podjęcia aktywności w miejscu, które zupełnie temu nie sprzyja, jest opuszczenie swojej psychicznej strefy komfortu i wyznaczenie sobie konkretnego celu oraz jasno określonego terminu jest realizacji.

Redakcja diety-fitness.pl