Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Ćwiczenia na cellulit – jak pozbyć się pomarańczowej skórki?

9 kwietnia 2021 ćwiczenia na cellulit

Utarło się przekonanie, że cellulit towarzyszy wyłącznie paniom, które zmagają się ze zbędnymi kilogramami. Tymczasem nawet bardzo szczupłe kobiety mogą zauważyć u siebie nieestetyczną pomarańczową skórkę. Na szczęście istnieją ćwiczenia na cellulit, dzięki którym możemy zredukować, lub nawet całkowicie pozbyć się nieestetycznych nierówności.

Skąd bierze się cellulit?

Cellulit pojawia się nawet u 90% kobiet. Nie jest on uważany za stan chorobowy, ale mimo to skóra z cellulitem spędza sen z powiek wielu paniom. Aby zmniejszyć widoczność skórki pomarańczowej, trzeba wiedzieć dlaczego i w jaki sposób powstaje.

Cellulit to nic innego jak nierównomiernie rozprowadzony tłuszcz w tkance tłuszczowej, który przebija się przez włókna kolagenowe i powoduje zmiany w ukształtowaniu skóry. Cellulit jest powszechnym problemem, który w zdecydowanej większość występuje u dorosłych kobiet. Na powstawanie cellulitu wpływa wiele czynników środowiskowych, genetycznych i hormonalnych. Całkowite wyeliminowanie skórki pomarańczowej nie zawsze jest możliwe, ale specjalne ćwiczenia na cellulit mogą sprawić, że skóra będzie się prezentować dużo lepiej.

Ćwiczenia na cellulit

Ćwiczenia i ogólna aktywność fizyczna to najlepszy sposób na pozbycie się lub przynajmniej zminimalizowanie widoczności cellulitu. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom mięśnie zostają wzmocnione, a skóra ujędrniona. Trzeba jednak pamiętać, że na efekt gładkiej i sprężystej skóry trzeba sobie zapracować, poświęcając się ćwiczeniom minimum trzy razy w tygodniu.

Bardzo prostym ćwiczeniem, które pomaga zredukować pomarańczową skórkę, są wypady. Ćwiczenie polega na utrzymywaniu ciężaru ciała na jednej nodze, podczas gdy druga noga kołysze się w przód i w tył. To banalne ćwiczenie angażuje mięśnie nóg, brzucha oraz pleców. Równie skutecznym ćwiczeniem na cellulit są przysiady, które wzmacniają napięcie skóry ud. Jeszcze lepsze efekty pojawiają się po wykonaniu serii przysiadów z obciążeniem. Oprócz tego warto od czasu do czasu wyjść na jogging do parku lub przynajmniej zażyć bardzo intensywnego spaceru minimum raz w tygodniu.

Inne sposoby na pomarańczową skórkę

Cellulit powstaje nie tylko wskutek zaniedbania aktywności fizycznej, ale także w przypadku osób, których nawyki żywieniowe pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli zależy nam na trwałych efektach, powinniśmy całkowicie zmienić swoją dietę.

Wszelkiego rodzaju fast foody i przetworzona żywność powinna zostać mocno ograniczona, a później całkowicie wyeliminowana z jadłospisu. Na nasz talerz powinna trafiać spora ilość warzyw i wartościowego białka, które jest budulcem mięśni. Oprócz diety i ćwiczeń na cellulit warto nauczyć się wykonywać masaż, który usprawni pracę układu limfatycznego, a co za tym idzie, zredukuje on widoczność pomarańczowej skórki.

Orzechy nerkowca

Redakcja diety-fitness.pl

diety-fitness.pl – ciekawe artykuły na temat zdrowia, zdrowego odchudzania, sportu oraz zdrowej diety. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

bieganie
Trenuj z EMS
bieganie w terenie

Jesteś zainteresowany reklamą?