Wybór łóżka rehabilitacyjnego przy RZS

Reumatoidalne zapalenie stawów z roku na rok dotyka coraz więcej osób. Ta przewlekła choroba tkanki łącznej niszczy stawy i szybko postępuje. Ma podłoże immunologiczne i jest niezwykle bolesna. Wymaga odpowiedniego leczenia oraz rehabilitacji – nieleczona bowiem może prowadzić do niepełnosprawności i inwalidztwa. 

Łóżko rehabilitacyjne a postęp choroby 

W tej chorobie rehabilitacja jest bardzo ważna, bowiem zniekształcenia i krzywizny, przykurcze i nadwichnięcia w reumatoidalnym zapaleniu stawów obejmują kolejno stawy: stóp i dłoni, kolan i łokci, stawy biodrowe, ramienne a nawet stawy kręgosłupa.

Chorzy często wymagają zastosowania w terapii łóżka rehabilitacyjnego – poprzez odpowiednio dobrany materac może ono złagodzić objawy RZS. Materace medyczne zastosowane w takich łóżkach są wysokiej klasy i zapewniają podparcie wszystkich części ciała, ograniczają napięcie mięśni, powodują dobre ukrwienie organizmu oraz łagodzą nerwobóle i stabilizują kręgosłup.

Ruch sprawia ból osobie dotkniętej reumatoidalnym zapaleniem stawów – ale także powstrzymuje dalszy rozwój choroby i dlatego tak ważna w procesie zdrowienia jest fizjoterapia. Ćwiczenia wykonywane na łóżku rehabilitacyjnym wspomagają walkę z bólem – mogą być bierne, ogólnosprawnościowe, rozciągające, rozluźniające, a także wzmacniające czy zwykłe ćwiczenia oddechowe. Lekarze w niektórych stanach zalecają układanie ciała na materacu w pozycjach przeciw przykurczom, półsiedzących, oraz w procesie pionizacji i ponownej nauce chodzenia – w zależności od zaatakowanego stawu.

Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego łóżka w rehabilitacji

Wynajem łóżka rehabilitacyjnego

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych będzie najlepszym miejscem i zarazem sposobem na uniknięcie niepotrzebnych kosztów. Ceny wynajmu takiego sprzętu są bowiem bardzo przystępne, a samo łóżko natomiast jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują go tylko na jakiś czas. Wygoda pacjenta cierpiącego na RZS jest bowiem bardzo ważna.

Łóżka rehabilitacyjne mechaniczne polecane są w początkowych stadiach choroby – przy zaostrzonych zmianach warto zdecydować się na łóżko elektryczne. Ono bowiem zapewni choremu większą swobodę i samodzielność. Szeroki zakres funkcjonalnych możliwości sterowanych mechanicznie parametrów pozwoli pacjentowi na samodzielną:

  • regulację zagłówka;
  • regulację w obrębie pleców i uda;
  • regulację wysokości i obniżenia leża – pozwoli na swobodne dopasowanie łóżka do potrzeb chorego. Wysokie łóżko bowiem oraz twardy materac ułatwią swobodne wstawanie i zmianę pozycji bez odczuwania dyskomfortu;
  • boczne barierki nie tylko chronią przed spadnięciem, ale także służą podtrzymania się podczas siadania czy schodzenia.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych oferuje sprzęt zawsze sprawny, sprawdzony, serwisowany. Wypożyczając łóżko ze sklepu medycznego czy z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego mamy więc stuprocentową pewność, że wszystkie podzespoły związane z działaniem podnośników i regulatorów elektrycznych będą działać jak należy.

Redakcja diety-fitness.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.