Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Projektowanie mieszkań w stylu open- space jest trendem obecnym w architekturze wnętrz od wielu lat. Sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach, które dzięki likwidacji ścian stają się przestronniejsze, bardziej doświetlone, a jednocześnie przytulniejsze. Rozwiązaniem pośrednim jest aneks kuchenny, który znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcemy optymalnie wykorzystać każdy metr kwadratowy pomieszczenia. Jak połączyć salon z aneksem? Sprawdźcie kilka praktycznych rad.

Dwa w jednym

Tym stwierdzeniem można określić łączenie salonu z kuchnią, czyli pomieszczeń o odmiennych funkcjach. Salon bowiem jest wnętrzem reprezentacyjnym, kuchnia natomiast odgrywa rolę użytkową, choć w niektórych domach tworzy także centrum życia rodzinnego i imprezowego. Umiejętne połączenie obu tych funkcji bywa trudne, dlatego też w pierwszej kolejności należy zadbać o estetykę wnętrza.

Służy temu dobór mebli kuchennych, które powinny mieć charakter zamkniętej zabudowy. Wówczas z salonu nie widać naczyń, garnków czy innych sprzętów używanych na co dzień. Szafki z lakierowanymi frontami warto wykonać na zamówienie, aby optymalnie rozmieścić je w aneksie, zapewniając sobie jednocześnie maksymalny komfort. W realizacji tych zamierzeń ogromną pomocą będzie pożyczka online, dzięki której sfinansujesz koszt wykonania wymarzonych mebli.

Kolory mają znaczenie

Elementem, o którym należy pamiętać, urządzając salon z aneksem, są kolory. W obu częściach mogą być inne, jednak muszą tworzyć jednolity styl. Odmienność kolorystyczna jest pożądana z uwagi na optyczne rozdzielenie dwóch pomieszczeń. Warto więc zastosować farby subtelnie różniące się odcieniem, co będzie zabiegiem nie tylko estetycznym, ale i funkcjonalnym. Podobna zasada dotyczy kwestii posadzki, a konkretnie jej wykończenia.

W części kuchennej najlepiej sprawdzą się płytki, natomiast salon powinien być urządzony w cieplejszym klimacie, czyli z elementów drewnianych lub paneli. Korzystając z pożyczki online, znacznie zwiększacie swoje możliwości budżetowe, aby wybrać materiały wykończeniowe wysokiej jakości, dopasowane do stylu, w jakim chcecie zaaranżować przestrzeń. Pamiętajcie także o dodatkach, czyli dekoracjach, które również powinny być spójne.

Jak uniknąć zapachu gotowania w całym mieszkaniu?

Z intensywnym użytkowaniem kuchni łączy się zapach, jaki rozchodzi się podczas gotowania. Gdy dysponujemy osobnym pomieszczeniem kuchennym, wówczas problem ten nie jest dokuczliwy. Zupełnie inaczej wygląda to w sytuacji aneksu zaprojektowanego w salonie. Są sposoby, aby zminimalizować przykrą woń, jaka może być bardzo uciążliwa, szczególnie gdy potrawy smażymy.

Planując aneks, weźcie więc pod uwagę zakup wydajnego okapu, wyposażonego w wysokiej jakości filtry, pochłaniające nie tylko zapachy, ale także tłuszcz. W jego zakupie skorzystajcie z pożyczki online, która pozwoli wybrać sprzęt najwyższej klasy. Zalety tego urządzenia docenicie szczególnie w sezonie zimowym, gdy wietrzenie mieszkania jest znacznie utrudnione. Okapy sprawdzają się także w pomieszczeniach, w których występuje słaba cyrkulacja powietrza, związana choćby z bardzo szczelnymi oknami.

Projektowanie salonu z aneksem kuchennym wymaga zastosowania kilku zabiegów aranżacyjnych, które mają połączyć pomieszczenia o odmiennych funkcjach. Pamiętajcie o paru podstawowych zasadach, jakie wskazaliśmy powyżej, a wnętrze będzie nie tylko komfortowe, ale przede wszystkim estetyczne.

Redakcja diety-fitness.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.