Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Dieta South Beach czyli jak schudnąć skutecznie i zdrowo?

20 marca 2021 dieta South Beach

Dieta South Beach, znana też jako dieta plaż południa, kilka lat temu była niezwykle popularna w Polsce, a właściwie na całym świecie. Wiele osób postanowiło schudnąć, zrzucić zbędne kilogramy, właśnie przy pomocy tego sposobu odżywiania.

Plaże południowe

Dieta South Beach to dieta, której nazwa odnosi się do plaż południowych. Jak każda dieta, również ten sposób odżywiania ma swoje określone zasady, których nie wolno łamać. Trzeba ściśle ich przestrzegać. W każdym etapie obowiązuje lista produktów polecanych i zakazanych. Można znaleźć sporo gotowych jadłospisów, dzięki czemu nie trzeba samodzielnie wymyślać potraw, a każde danie będzie smaczne i zgodne z zasadami diety. To ogromne udogodnienie dla osób, które chcą schudnąć, ale nie mają wiedzy z zakresu dietetyki i nie dysponują dużą ilością czasu wolnego.

Zobacz także: Dieta ryżowa – bez głodu i liczenia kalorii

Co wolno, a czego nie wolno?

W diecie plaż południa, jak zresztą w każdej diecie nie wolno jeść słodyczy, nie wolno pić gazowanych słodzonych napojów, należy zrezygnować z fast foodów i potraw wysoko przetworzonych. Dieta South Beach ma ogromnie korzystny wpływ na zdrowie serca, dlatego też ten sposób odżywiania jest bardzo rekomendowany przez wszystkich kardiologów. Eksperci uważają tę dietę za najzdrowszą na świecie. Dzięki niej można żyć naprawdę długo i cieszyć się świetnym samopoczuciem. Osoby na takiej diecie z pewnością będą miały niski poziom cholesterolu i nie zachorują na miażdżycę.

Dieta South Beach

Motywacja do odchudzania

Pierwszy etap diety plaż południowych jest niezwykle rygorystyczny. Jednak w tym czasie można zrzucić naprawdę sporo kilogramów. Dzięki temu osoba na diecie poczuje dużą motywację do dalszej pracy. Proces odchudzania nie jest łatwy. Potrzeba wielu wyrzeczeń. Nierzadko ze łzami w oczach trzeba zrezygnować z czegoś smacznego. Początkowa utrata zbędnych kilogramów bardzo motywuje. Już po dwóch tygodniach będzie można założyć mniejsze ubrania. Warto wspomnieć także o aspektach zdrowotnych. Dieta plaż południa jest zdrowa nie tylko jeśli chodzi o kwestie kardiologiczne. Zmniejsza także ryzyko zachorowania na cukrzycę i inne choroby cywilizacyjne. Produkty polecane na diecie South Beach kto między innymi chude mięso, chudy nabiał, jajka, rośliny strączkowe, oleje roślinne. Odżywiając się w ten sposób można zrobić ogromną przysługę swojemu organizmowi. Każdy człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że sposób odżywiania ma ogromne znaczenie. Trudno jednak pokonać stare niewłaściwe nawyki. Warto jednak przetrwać kilka tygodni na diecie plaż południowych, bo później łaknienie na słodycze będzie zdecydowanie mniejsze.

Orzechy nerkowca

Redakcja diety-fitness.pl

diety-fitness.pl – ciekawe artykuły na temat zdrowia, zdrowego odchudzania, sportu oraz zdrowej diety. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Orzechy nerkowca
suplementy na odchudzanie

Co brać na odchudzanie?

23 lutego 2023

oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek – czy jest zdrowa?

19 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?