Ćwiczenia na skakance – jakie przynoszą efekty?

Skakanie na skakance z pewnością wielu osobom kojarzy się z beztroskimi latami dzieciństwa. Tymczasem ćwiczenia na skakance to świetny element codziennego treningu, dzięki któremu spalimy zbędny tłuszczyk i wzmocnimy mięśnie nóg, brzucha i ramion.

Jak skutecznie trenować na skakance?

Skakanie na skakance to jedna z ulubionych zabaw wśród małych dzieci. Ćwiczenia na skakance są zatem dziecinnie proste. Co więcej, ćwiczenia na skakance wymagają od nas wyłącznie odpowiedniego stroju, skakanki i odrobiny przestrzeni. Skakać możemy dosłownie wszędzie – w parku, na tarasie czy na środku salonu. Ćwiczenia te nie są wcale wymagające, a mimo to dają spektakularne efekty.

Trzeba jednak pamiętać, że tryb życia, w którym brakuje aktywności fizycznej, przyczynia się do spadku koordynacji ruchowej. Oznacza to, że zanim wprowadzimy ćwiczenia na skakance do swojego codziennego treningu, powinniśmy poćwiczyć koordynację nóg i rąk. Kiedy już ją opanujemy, możemy skakać na potęgę. Warto zacząć od skoków obunóż, które są najłatwiejsze. Z czasem można wprowadzać dużo bardziej skomplikowane wersje ćwiczeń, na przykład skoki krzyżowe czy na jednej nodze.

Ćwiczenia na skakance na spalenie tkanki tłuszczowej

Poł godziny intensywnego skakania na skakance wystarczy, aby spalić około 300 do 400 kalorii. Jeśli więc zależy nam na tym, aby pozbyć się nadprogramowych kilogramów, warto wprowadzić ćwiczenia na skakance do swojego codziennego treningu. Osobom początkującym radzi się rozpoczęcie swojej przygody ze skakanką od 10 minut codziennych ćwiczeń. Z czasem należy stopniowo wydłużać czas treningu.

Kiedy nabierzemy wprawy i okiełznamy koordynację swoich ruchów, możemy przystąpić do planowania ćwiczeń na skakance, uwzględniając różne wersje i intensywność skoków. Warto wprowadzać różne formy i wersję skoków, ponieważ pozwoli to uniknąć nudy podczas treningu i sprawi, że stanie się on zabawą. Zupełnie tak, jak za dawnych lat. A przy okazji, waga będzie stopniowo spadać w dół.

Ćwiczenia na skakance – efekty

Ćwiczenia na skakance mają niesamowicie pozytywny wpływ na nasz metabolizm. Intensywność i forma ćwiczeń ze skakanką sprawiają, że znacznie przyspieszają one proces spalania tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, takie ćwiczenia wprawiają w ruch całe ciało, co oznacza, że skacząc na skakance, angażujemy wiece różnych partii mięśni.

Ćwiczenia na skakance przynoszą naprawdę zauważalne efekty. Najłatwiej je zauważyć po zmianie kształtu i wysmukleniu łydek i ud. Oprócz tego skakanie na skakance wpływa na wzmocnienie pracy serca.

Redakcja diety-fitness.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.