Czym kierować się przy wyborze roweru elektrycznego?

Rowery elektryczne to najszybciej rozwijający się segment rowerów. Ten typ roweru zyskuje na popularności dzięki najnowszym technologiom w zakresie wspomagania i zasilania, inteligentnym systemom jazdy oraz lepszej integracji wspomagania elektrycznego. 

Nowoczesne rowery górskie, trekkingowe i miejskie już dawno straciły status rowerów przyjaznych osobom starszym. Musimy w nich sami pedałować. Jednak w tym przypadku nacisk na pedały wyzwala nieco więcej energii. To właśnie odróżnia rower elektryczny od jego konwencjonalnego odpowiednika. Gdzie można kupić tanie rowery elektryczne Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę przy zakupie roweru elektrycznego? Czy zakup e-roweru online to dobry pomysł?

Rowery elektryczne w niskich cenach: Ceny i producenci

Producenci często starają się ciąć koszty na rowerach, które są tanie i to nie tylko na modelu elektrycznym. Bateria i silnik to najdroższe części rowerów elektrycznych. To określa, jak daleko rower elektryczny może jechać, zanim zostanie w pełni naładowany. Na rynku istnieje wiele rodzajów baterii do rowerów elektrycznych. Najlepsze baterie pozwalają rowerom elektrycznym przejechać do 100 km na jednym ładowaniu. Podczas gdy najgorsze baterie są ograniczone do 20 km, te najlepsze mogą pokonać nawet 50 km.

Rodzaj baterii i silnika decyduje o wadze roweru elektrycznego. Bez dodatkowych obciążników, takich jak np. bagaż, rower elektryczny nie byłby w stanie wjechać pod górę. Nie chcielibyśmy jeździć rowerem elektrycznym pod górę, co jest możliwe bez dodatkowych obciążeń, takich jak bagaż. Bateria szybko padła, a akumulator nas nie ostrzegł. Jest mało prawdopodobne, że ktokolwiek chciałby się znaleźć w takiej sytuacji. Wiedza o tym, na co zwracać uwagę przy zakupie e-bike’a jest ważna.

Czy warto kupić e-bike z drugiej ręki?

Nie jest to idealne rozwiązanie. Sprzedawca może Cię oszukać i zabrać Twoją ciężko zarobioną gotówkę. Możliwe, że ebike, który kupimy z drugiej ręki będzie miał większe zużycie niż wynika to z opisu. Nie uda nam się uzyskać gwarancji na używane rowery elektryczne, więc wszelkie naprawy będziemy musieli wykonać z własnych pieniędzy. 

W tej kalkulacji może się okazać, że nie warto kupować używanego roweru elektrycznego na aukcji. Eksperci twierdzą, że tak. Należy zachować ostrożność przy kupowaniu używanych rowerów elektrycznych, o których mówi się, że nie były używane przez jakiś czas. Może to również oznaczać, że bateria może być uszkodzona.

Rowery elektryczne na sprzedaż powinny być wycenione na około 3 000 PS lub więcej. Dobry rower elektryczny do jazdy po mieście można kupić w cenie od 3 500 do 4 000 złotych. Jest to spora kwota w porównaniu z ceną taniego roweru za około 1500 zł. Ważna jest jednak jakość komponentów, które są kluczowe podczas jazdy na rowerze elektrycznym, to właśnie ten przedział cenowy reprezentuje.

Zakupy internetowe rowerów elektrycznych

Zakup ebike’a online to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Zakupy online dają szerszy wybór niż stacjonarne. Możemy też liczyć na niższe ceny. Nie musimy nawet wychodzić z domu, aby zrobić zakupy i możemy mieć je dostarczone pod same drzwi, co jest ogromną zaletą.

Jaki rower elektryczny wybrać? Ważne jest, aby przy zakupie roweru elektrycznego, w sklepie internetowym lub stacjonarnym, zwrócić uwagę na napięcie, silnik, rodzaj sterownika, hamulce i akcesoria. Silnik może być umieszczony z przodu, z tyłu lub w środku roweru elektrycznego. Rower elektryczny dobrej jakości posiada odpowiednio mocną baterię. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz używać go codziennie, np. dojeżdżać do pracy.

Redakcja diety-fitness.pl