Plastry odchudzające

0
226

Plastry wyszczuplające podobno mają pomagać w odchudzaniu poprzez wprowadzanie do organizmu substancji, które aktywnie wspomagają spalanie tłuszczu w organizmie. Ale czy one naprawdę działają, czy tylko jest to tani chwyt marketingowy? Dowiedz się czytając dalej.

Czym są plastry odchudzające?

To nic innego jak plaster, który przyklejamy do skóry i z którego uwalniane są substancje. Substancje te trafiają do naszego organizmu i wspomagają procesy spalające tłuszcz. Poprzez skórę trafiają do układu krwionośnego. Wygląda na marzenie każdej osoby chcącej schudnąć, łatwe w użyciu. Jednak plastry mają niezbyt dobre opinie. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej substancją zawartym w plastrach.

Substancje z plastrów odchudzających

Oczywiście skład poszczególnych plastrów się różni. Część z nich zawiera jodynę, która zwiększa metabolizm oddziałowując na tarczycę. Inne z kolei zawierają 5-HTP, rodzaj serotoniny odpowiedzialny za zmniejszanie apetytu i łaknienia. Inne składniki, będące w składzie także tabletek odchudzających, to Guarana i nasiona kakao, l karnityna, olej z lnu, cytrynian cynku, zielona herbata, pirogronian cynku, czy lecytyna. Garcinia cambogia to roślina zawierająca skałdniki, które także są stosowane, ze względu na właściwości hamujące przemianę węglowodanów w tłuszcze.

Inne składniki to:

Hoodia – tak jak są tabletki odchudzające hoodia są i także takie plastry. Głównym składnikiem jest hoodia, roślina z rodziny kaktusowatych. Uważa się, że hamuje ona uczucie głodu, działając na mózg a ściślej na jego część odpowiedzialną za regulację apetytu. Nie ma jednak na to żadnych dowodów naukowych. Nie ma więc żadnej gwarancji, że to działa.

Morszczyn pęcherzykowaty – to kolejny główny składnik plastrów odchudzających. Zawiera wysoki poziom jodyny, która pobudza tarczycę, przez co zwiększa metabolizm.

Czy plastry w ogóle działają?

Przejdźmy jednak do sedna sprawy, czy one działają? Oczywiście substancje mogą wspomóc procesy potrzebne nam do zrzucenia wagi. Niektóre składniki wnikające do krwi zmniejszają na przykład nasz apetyt. Nie ma jednak naukowych dowodów na relację między chudnięciem a stosowaniem tych plastrów. Nie ma się, co oszukiwać, nie ma magicznego środka, który z powoduje, że schudniemy. Większość z właściwości plastrów można osiągnąć, pijąc różnego rodzaju herbatki, czy nawet zieloną herbatę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here