Ćwiczenia na biodra

1
399

Zgrabna i szczupła sylwetka kobiety zazwyczaj idzie w parze z wyglądem bioder. Niestety biodra u kobiet są miejscem, w okolicach którego lubi zbierać się tłuszcz.

Jak temu zaradzić?

Niestety bez ćwiczeń się nie obejdzie.Aby pozbyć się tłuszczu z okolicy bioder trzeba zacząć od ćwiczeń aerobowych, które można wesprzeć ćwiczeniami okolic bioder. Jeśli twoim celem jest tylko ujędrnienie tych okolic a nie spalenie dużej ilości tłuszczu to wystarczające będą ćwiczenia bioder. Do ćwiczeń aerobowych zaliczamy bieganie, jazdę na rowerze, pływanie a nawet szybkie chodzenie. Tylko tego typu trening trwający od 30 do 60 minut 2,3 razy w tygodniu pozwoli ci spalić zapasy tłuszczu. Ćwiczenia siłowe na biodra z kolei mają za zadanie nadać odpowiednią sylwetkę, ujędrnić ciało. Do takich ćwiczeń zaliczamy przysiady, wypady itp. Przyjrzyjmy się im bliżej,

Ćwiczenia na biodra w domu

Wypady: uznawane za najlepsze ćwiczenie na jędrne pośladki. Potrzebne będą lekkie ciężarki. Chwyć dwa ciężarki i stań prosto. Wysuń lewą nogę do przodu, górne ciało wyprostowane. Następnie zginaj oba kolana tak, aby prawe kolano było niemal nad podłogą a udo było prostopadłe do podłogi. Lewa noga powinna być zgięta pod kątem 90 stopni, udo równoległe do podłogi.

Pamiętać trzeba o tym, że górna część ciała musi być prosta i nie powinna się przesuwać ani do przodu ani do tyłu. Pracują tylko i wyłącznie nogi i pośladki. Po osiągnięciu najniższego położenia powróć powoli do pozycji startowej i kontynuuj ćwiczenie. Wykonaj 20 powtórzeń.

Wykopy: oprzyj ciało na dłoniach i kolanach, nie zginaj pleców. W tej pozycji twoje łydki i tułów powinny być równoległe do podłogi. Teraz powoli podnieś lewe kolano z podłogi i kopnij lewą nogą w tył. Kopnij i wróć do poprzedniej pozycji. Wykonaj 15 powtórzeń na każdą nogę.

Mostek: to proste, ale efektywne ćwiczenie na biodra. Połóż się na plecach na podłodze, nogi wyprostowane. Następnie zegnij kolana tak, aby wskazywały sufit. Ręce połóż obok, dłonie na podłodze. Teraz podnieś swoje biodra z podłogi do góry. Spróbuj się wygiąć pod kątem 45 stopni do podłogi. Kiedy podnosisz biodra napnij pośladki. Następnie wróć do pozycji startowej i powtórz. Wykonaj 10 powtórzeń.

Przysiady: dla początkujących obejdzie się bez ciężarków. Osoby zaawansowane powinny używać obciążeń. Złap ciężarki i stań prosto w lekkim rozkroku. Plecy trzymaj prosto. Następnie powoli opuszczaj się w kierunku podłogi, zginając jedynie kolana. Schodź w dół do momentu, w którym twoje uda będą równoległe do podłogi. Zatrzymaj się w tej pozycji na sekundę. Wykonaj 15-20 powtórzeń.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here